Vitabiotics’ten 23 Nisan’a Özel Proje: Vitabiotics ile Sağlıklı Jenerasyonlar

Vitabiotics’ten 23 Nisan’a Özel Proje: Vitabiotics ile Sağlıklı Jenerasyonlar

Vitabiotics’ten 23 Nisan’a Özel Proje Vitabiotics ile Sağlıklı Kuşaklar Vitabiotics Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ...

Vitabiotics’ten 23 Nisan’a Özel Proje

Vitabiotics ile Sağlıklı Kuşaklar

Vitabiotics Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılına özel TİDER ve Acil Muhtaçlık Projesi Vakfı ile yaptığı iş birliği çerçevesinde çocukların sağlıklı beslenmelerini desteklemek için 9 bin kutu Wellkid® İmmune Liquid eseri bağışladı.

Dünya Sağlık Örgütü, günlük olarak gereksinim duyduğumuz vitamin ve mineralleri besinlerden alabilmemiz için günde 5-9 porsiyon zerzevat yahut meyve tüketimini öneriyor. Türkiye’de ise günlük sebze-meyve tüketim ölçüsü 2,5 porsiyon ile hudutlu kalırken; et, süt, bakliyat üzere öbür besin öğelerinin de tüketimi tekrar gerekli ölçülerin altında. Bu durum bilhassa gelişme çağındaki çocukların sıhhatini direkt etkiliyor. Bu şuurla hareket eden Vitabiotics Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Vitabiotics ile Sağlıklı Nesiller” projesiyle Temel Gereksinim Derneği (TİDER) ve Acil Muhtaçlık Projesi Vakfı (AİP) ile yaptığı iş birliği kapsamında çocukların olağan sağlıklarını besin destekleriyle desteklemeyi amaçlıyor.

“Vitabiotics ile Sağlıklı Nesiller” projesi çerçevesinde 9 bin kutu eser bağışı ile çocukların âlâ hallerini müdafaalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini söyleyen Vitabiotics Türkiye CEO’su Ayşen Dinçer, “Geleceğimiz çocuklarımızın sağlıkla yaşamasını, sağlıkla büyümesini istiyoruz. Bu misyonla yola çıktığımız projede bilhassa kâfi besine erişimi olmayan çocuklarımıza ulaşmak için TİDER ve AİP ile güçlerimizi birleştirdik ve çocukların sağlıklı gelişimi için gerekli olan 15 mikro besini içeren eserimiz Wellkid® Immune Liquid’den 9 bin kutu bağışladık. Wellkid® Immune Liquid,

Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen dozlarda D vitamini ve çocuklarda zekâ gelişimi ile olağan büyümeye katkı sağlayan iyot içeriyor.Bundan sonra da yapacağımız farklı toplumsal sorumluluk projeleriyle toplum sıhhatine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)