Türkiye, BD için yetenek havuzu olarak konumlanıyor

Türkiye, BD için yetenek havuzu olarak konumlanıyor

Türkiye, BD için yetenek havuzu olarak konumlanıyor BD Türkiye’nin insan odaklı, eğitimi ve gelişimi destekleyen İK siyasetleri ve Türkiye’nin ...

Türkiye, BD için yetenek havuzu olarak konumlanıyor

BD Türkiye’nin insan odaklı, eğitimi ve gelişimi destekleyen İK siyasetleri ve Türkiye’nin yetişmiş yetişmiş insan kaynağı sayesinde Türkiye, BD’nin küresel tertibi içerisinde yetenek havuzu olarak konumlanıyor. BD Türkiye’den pek çok yönetici meslek fırsatları ile şirketin yurtdışındaki tertiplerinde muvaffakiyetlerini sergileme fırsatı buluyor. Son olarak, Entegre Diagnostik Tahliller (IDS) İş Birimi’nde Türkiye’den sorumlu Kıdemli Ülke İş Ünite Önderi olarak misyon yapan Özlen Yalçınkaya, BD Biyolojik Bilimler Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMA) İş Ünite Yöneticisi konumuna atandı.

Özlen Yalçınkaya EMA bölgesinde, BD’nin Biyolojik Bilimler iş ünitesi çatısı altında sunduğu tahlillerin satış ve pazarlama faaliyetlerini geliştirmekten, yönetmekten ve denetim etmekten sorumlu olacak. Yedi merkez ofis ile 84 ülkeyi kapsayan coğrafyada; bağışıklık sistemi, kan hastalıkları ve kök hücre üzere birçok kritik alanda inovasyon, stratejik iş birlikleri, bedel bazlı hizmetler ve pazar geliştirme faaliyetlerinin liderliğini BD İstanbul Merkez ofisinden yürütecek.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Kısmı mezunu olan Yalçınkaya, Marmara Üniversitesi İdare & Tertip Master Derecesi’ne sahiptir. BD’ye katılmadan evvel, Pfizer’de; Pazar Erişimi, Kamu Bağları, Sağlık Siyasetleri üzere artan çeşitli sorumluluklarla en son, New York’ta Gelişen Pazarlar Kamu Münasebetleri ve Siyasetleri Yardımcı Yöneticiliği vazifesini üstlendi. Takiben 2013 yılı başında başladığı BD mesleği boyunca; lokal ve bölgesel durumlar ile pazar geliştirme, stratejik fiyatlandırma ve sağlık iktisadı projelerinin liderliği yürüttü. Özlen Yalçınkaya, BD Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMA) Bölgesi Kamu Münasebetleri Yöneticisi olarak vazife yapmakta olduğu devirde; BD’nin çalışanlarının iş üniteleri ve işlevler ortasında geçiş yapmalarını desteklediği yetenek idaresi yaklaşımı doğrultusunda; Preanalitik Sistemler, Türkiye İş Ünite Önderi olarak ülke pazarlama ve ticari operasyonlarını yönetti. Yalçınkaya son olarak, Entegre Diagnostik Tahliller (IDS) İş Birimi’ne Türkiye’den sorumlu Kıdemli Ülke İş Ünite Önderi olarak misyon yapmaktaydı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)