Sony, güçlü kablosuz hoparlörlerden oluşan yeni X-Serisinin üç hoparlörünü tanıttı

Sony, güçlü kablosuz hoparlörlerden oluşan yeni X-Serisinin üç hoparlörünü tanıttı

SRS-XP500 gelişmiş teknolojisi ile Güçlü Parti Sesini deneyimleme imkanı sunuyor Sony’nin yeni piyasaya çıkan X-Serisi hoparlör yelpazesi ...

SRS-XP500 gelişmiş teknolojisi ile Güçlü Parti Sesini deneyimleme imkanı sunuyor

Sony’nin yeni piyasaya çıkan X-Serisi hoparlör yelpazesi, hayatı dolu dolu ve ultra sesli yaşayan kullanıcılar için uzun yıllar hatırlanacak anılar yaratıyor.

Yeni X-Serisi hoparlörler, kullanıcılara müziği sonuna kadar açıp bütün gece net ve güçlü bir ses tecrübesi yaşatırken, özel tasarımı sayesinde her tipten müziğe can veren güçlü ve kapsama alanı geniş bir ses sistemi sunuyor.

İster içeride ister dışarıda tek başınıza ya da arkadaşlarınızla dinleyin, yeni X-Serisi hoparlörler herkesin usulüne son derece uyumlu dizaynıyla göze çarpıyor. Bu sayede kullanıcılar, ses kalitesi, taşınabilirlik, dayanıklılık ve aydınlatma bakımından sunulan çok çeşitli seçenekler ortasından kendi şekline en uygun hoparlörü seçebiliyor.

Yüksek ve net sesle dinleme imkânı

Yenilikçi X-balanced Hoparlör Üniteleri

Hoparlörlerin hepsinde, Sony’nin yenilikçi X-balanced Hoparlör Üniteleri bulunur. Dairesel olmayan diyafram, hoparlörün alanını maksimize ederek ses basıncını artırırken daha az distorsiyon oluşmasını sağlar; bu da hangi çeşit müzik dinlenilirse dinlensin daha net bir ses elde edileceği manasına geliyor.

XP700 için Çok İstikametli Parti Sesi

XP700’de, vurucu ve derin baslar ve ses netliğiyle Çok İstikametli Parti Sesi sağlayan üç ön[1] Yüksek Verimli Tweeter ve bir art Yüksek Verimli Tweeter bulunur.

XP500 ve XG500 için Güçlü Parti Sesi

XP500 ve XG500’de, Güçlü Parti Sesi sunmak üzere bir ortaya gelen iki ön Yüksek Verimli Tweeter bulunur. Ayrıyeten XG500, net bas sesini tekrar üretmek üzere optimize edilmiş pasif radyatörlere sahiptir. Tüm bunlar kullanıcıların paylaşmaya paha, eksiksiz bir ses elde etmesini sağlar.

MEGA BAS VE CANLI SES

Tüm seride bulunan MEGA BAS özelliği, hoparlörlerde bası yükseltmeye imkan tanıyarak derin ve vurucu baslar sunar.

Yeni X-Serisi hoparlörler, güya canlı çalınıyormuşçasına müzik dinleme keyfi yaşatır. CANLI SES[2] modu ile o eşsiz atmosferi yaratabilir ve favori müzikal tecrübesini tekrar tekrar yaşatır.

Partiyi dışarı taşıma vakti

Yeni XG500, IP66 sınıfı suya ve toza dayanıklılık özelliğine[3] sahiptir; bu da güçlü parti sesinin keyfini istenilen çabucak her yerde çıkarabilme manasına gelir. Bu hoparlör güçlü yapısı sayesinde havuz kenarında, piknikte, parkta ya da plajda, her yerde kullanılır. XG500, hoparlörün kuru kalmasını ve müziğin hiç durmamasını sağlayan güçlü, su tutmayan bir örgü süzgeçle yapılandırılmıştır.

XP700 ve XP500, IPX4[4] sınıfı suya dayanıklılık özelliği sayesinde açıkhava partilerinde ansızın bastıran yağmura karşı bile partinin kaldığı yerden devam etmesine imkan sunar.

Taşınabilir parti

Uzun pil ömrü

XG500[5], XP700[6] ve XP500[7]ün uzun pil ömrüyle müzik istenilen yere taşınabilir. Bu hoparlörlerin süratli şarj özelliği sayesinde, pilin azaldığı görüldüğünde endişelenmeye gerek kalmıyor.

Her 3 hoparlörde de pil ömrünü uzatmak emeliyle, hoparlörünüzün 100 şarja ulaşmasını engelleyen Pil Bakım Modu bulunur.

Konforlu taşıma kayışları

Yeni X-Serisinin tamamında taşımayı kolaylaştıran konforlu birer kayış bulunur. Konforlu kayış sayesinde hoparlör rahatlıkla tutulup öbür odaya yahut bahçeye götürülebilir.

Hayata ışık katan tasarım

Dizayndaki orijinal ortam aydınlatması, çağdaş ve incelikli bir ambiyans elde etmeyi sağlar. Partiye güç katacak ya da sakin bir geceyi yumuşak loş tonlarla bezeyecek bir dizi farklı aydınlatma opsiyonu[8] ortasından kullanıcılar dilediğini seçebilir.

Cümbüşün ritmi hep yüksek

Karaoke

Gece cümbüşü için en ülkü seçim olan X-Serisi hoparlörler, mikrofon ve gitar girişlerine[9] sahip olmasıyla eğlenceli karaoke tecrübesi sunar.

Yatay ya da dikey pozisyonlandırma

Hem XP700 hem de XP500, dikey ya da yatay pozisyonlandırma için uygundur. Hangisi tercih edilirse edilsin, XP700 üzerindeki sensör, sesi o durum için optimize edecek ve kullanıcılara harika bir ses sunacaktır[10].

Bluetooth® uyumlu

Hoparlörlerin üçü de BLUETOOTH® uyumludur; böylece hoparlörü direkt BLUETOOTH®‘lu aygıtla eşleştirebilir ve aygıtın sesini hoparlöre çarçabuk aktarabilir.

Party Connect

Hoparlörlerin üçü de 100’e kadar uyumlu hoparlörü birbirine bağlamanıza imkan veren Party Connect özelliğine sahiptir; bu temas sağlandığında müzik ve ışıklar senkronize olur.

USB İrtibat Noktaları

Yeni X-Serisi hoparlörler, kusursuz parti hoparlörü olabilmeleri için USB oynatma ve USB şarj özellikleriyle donatılmıştır. Kullanıcılar dijital evrakları çalmak için USB ilişki noktasına USB takabilir ve müziği çalabilir. Şayet akıllı telefonun şarjı bitiyorsa hoparlöre takılabilir ve direkt şarj edebilir[11].

Sony | Music Center ve Fiestable

Yeni seri, hem Sony | Music Center hem de Fiestable aplikasyonlarıyla uyumludur. Sony | Music Center ile dans pistinden ayrılmadan oynatma listenizi seçebilir, şarkıyı sıraya ekleyebilir, aydınlatma ve ses modlarını değiştirebilir. Fiestable; parti oynatma listesi hazırlamak, Ses Değiştirici, Eko özelliği ve ses efektleri eklemek için DJ denetim üzere karaoke işlevlerini kullanarak en yeterli parti atmosferini yaratmaya yardımcı olacak eğlenceli özelliklere erişebilmeyi sağlar.

Stok bilgisi

  • SRS-XP700 modeli, Haziran 2021’den itibaren piyasaya sunulacaktır.
  • SRS-XP500 modeli, Haziran 2021’den itibaren piyasaya sunulacaktır.
  • SRS-XG500 modeli, Haziran 2021’den itibaren piyasaya sunulacaktır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)