RVD Dokuzuncu Defa Ahmet Pura ile WFA İdare Şurası’nda

RVD Dokuzuncu Defa Ahmet Pura ile WFA İdare Şurası’nda

Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA - World Federation of Advertisers) 68. Genel Konseyi, 19 Nisan 2021 tarihinde üyelerin geniş iştiraki ile ...

Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA – World Federation of Advertisers) 68. Genel Konseyi, 19 Nisan 2021 tarihinde üyelerin geniş iştiraki ile gerçekleştirildi. Tüm üye derneklerin ve markaların temsilcileri şurada oylarını kullandı ve WFA’nin yeni İdare Heyeti belirli oldu. Reklamverenler Derneği (RVD) İdare Heyeti Lideri Ahmet Pura dokuzuncu defa WFA İdare Kurulu’na seçildi.

Online olarak uzaktan iştirakle düzenlenen WFA Genel Kurulu’nda yeni İdare Şurası ile birlikte farklı küresel markalardan atamalar yapıldı. Genel Kurul’da, Mastercard Pazarlama ve İrtibat Lideri Raja Rajamannar, Nisan 2023’e kadar sürecek devir için yine İdare Heyeti Lideri olarak seçildi. Unilever Dijital ve Pazarlama Yöneticisi Conny Braams ise Aralık ayından itibaren, 2019 yılından beri Lider Yardımcılığı misyonunu sürdüren PepsiCo Global Kamu Siyaseti ve Devlet İşleri Kıdemli Lider Yardımcısı Phil Myers‘dan vazifesi devralacak. L’Oréal Chief Digital Officer’ı Lubomira Rochet ise Avrupa Bölge Lider Yardımcısı olarak atandı.

“WFA çatısı altında vazife almaya bu kadar çok talep olması bir şans”

Genel Kurul’un akabinde WFA CEO’su Stephan Loerke, Genel Kurul’un hayli ağır bir iştirakle gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti lisana getirdi. Loerke, “Bu kadar çok küresel marka ve reklamveren derneği başkanının, bölüm ve toplum faydasına işler yapmak ve pazarlamanın gücünü göstermek ismine, WFA çatısı altında vazife almaya istekli olması bizim için büyük bir şans” dedi.

“Ülkemizin WFA İdare Kurulu’nda temsil edilmesi çok değerli”

WFA’in dokuz periyottur İdare Kurulu’nda yer alan Reklamverenler Derneği İdare Şurası Lideri Ahmet Pura, Türkiye’nin dokuzuncukez WFA’in İdare Kurulu’nda temsil edilecek olmasından ötürü çok memnun olduğunu söz etti. Pura, “Toplam 54 üye ulusal reklamveren derneği içinden yalnızca 12’sinin vazife aldığı WFA İdare Kurulu’nda dokuzuncu periyoda giriyoruz. Ülkemizin bu şurada yer alması çok kıymetli. Bu yıl idareye iştirakin ve faal misyon alma isteğinin, geçen devirlere nazaran daha yüksek olduğunu gözlemliyorum. Tüm dünya pandemiyle çaba ederken pazarlama, değişim için çok değerli bir güç kaynağı haline geliyor ve önümüzdeki periyotta WFA’in bu bağlamda yarattığı güç birliğinin olumlu katkısını daha fazla göreceğiz. Biz de bu süreçte, her vakit etkin olarak sürdürdüğümüz bağlantısı ve takviyesi üst seviyede sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)