Postegro’da şikayetler yüzde 480 arttı: Uygulama yüzünden eski sevgilim tehdit ediyor

Postegro’da şikayetler yüzde 480 arttı: Uygulama yüzünden eski sevgilim tehdit ediyor

Postegro’da şikayetler yüzde 480 arttı: Uygulama yüzünden eski sevgilim tehdit ediyor Kullanıcıların Instagram paylaşımlarının görülebilmesine ...

Postegro’da şikayetler yüzde 480 arttı: Uygulama yüzünden eski sevgilim tehdit ediyor

Kullanıcıların Instagram paylaşımlarının görülebilmesine imkan tanıyan Postegro uygulaması, şimdilerde erişim meselesiyle gündemde. Şikayetvar’ın, Türkiye’de en fazla merak edilen markaları sıraladığı Trend 100 listesine nazaran Postegro, geçtiğimiz hafta kullanıcılar tarafından 200 bin kere görüntülendi ve şikayetleri yüzde 480 arttı. Uygulamayla ilgili erişim sorunu, para iadesi, kapalılık ihlali üzere en önemli mevzularda sorun yaşayan kullanıcılardan kimileri, eski sevgilisinin onu tehdit ettiğini söyleyerek, şikayet oluşturdu.

Postegro isimli bir uygulama, Instagram’da hesabı kapalı olan kullanıcıların profillerini görüntülenmesine imkan tanıyor. Lakin uygulamaya son günlerde erişim sorunu yaşanıyor. Tüm imkanlarından yararlanmak için fiyat ödenmesi gereken bu uygulamanın aboneleri son günlerde sıklıkla arama motorlarında ‘Postegro kapandı mı?’ ve ‘Postegro neden açılmıyor?’ üzere sorularla, problemlerine bir tahlil arıyor.

Şikayetvar ise son günlerde kullanıcılar tarafından uygulamaya yönelik kendilerine gelen şikayetleri açıkladı.

Bir haftada 200 bin sefer görüntülendi

Şikayetvar’da en fazla merak edilen markaları günlük değişimlerle gösteren ve son 30 günlük ortalamasına göre ziyaret sayısında en fazla artış olan 100 markanın yer aldığı Trend 100 listesine nazaran Postegro, geçtiğimiz hafta kullanıcılar tarafından 200 bin sefer görüntülendi. Uygulamanın en çok aratıldığı tarihse 11 Nisan oldu. 2021 Ocak ve Nisan ayları dataları karşılaştırıldığında ise uygulamayla ilgili şikayet artış oranı yüzde 480’lere ulaştı.

“Gizliliğimiz ihlal ediliyor”

Birçok Postegro kullanıcısı uygulamaya erişim sorunu yaşadıklarını ve üyelik fiyatlarının geri verilmesini belirterek Şikayetvar üzerinden yaşadıkları sıkıntıları lisana getirdi. Postegro uygulamasını yükleyen kullanıcılar, Instagram hesaplarına erişim sağlayamadıklarını lisana getirerek hesaplarının çalınmış olabileceğinden şikayetçi oldu. Öte yandan birtakım kullanıcılarsa uygulamanın kapalılıklarını ihlal ettiğini belirtti. Postegro’nun Instagram kullanıcılarının özeline girdiğini lisana getiren kullanıcılar, uygulamanın bir an evvel kaldırılmasını istedi.

Postegro ile ilgili gelen şikayetler ise şöyle sıralandı:

“Postegro’ya giriş yaptığımdan beri Instagram’ıma giremiyorum. Kaç yıllık hesabım geri istiyorum. Hiçbir halde hesabımı almıyorum. Bir sürü anım var, yazık günah.”

“Uygulama, Instagram hesabımı çaldı hesaba erişemiyorum. Şifre değiştirilmiş. Rastgele bir SMS de gelmiyor, mail de… Bana ilişkin olmadığı için oradan da giriş yapamıyorum. Lütfen ferdî hesabımı bana geri verin.”

“Postegro denen uygulama hesap çalıyor. Herkesin tıpkı anda hesabının gitmesi tesadüf olamaz. Derhal bir tahlil yolu bulunması gerekiyor. İnsanların özeli kelam konusu. Hakkınızı arayın arkadaşlar”

Uygulamaya giremiyorum paramı iade edin

“3 gün evvel Postegro’dan hesabıma kim baktı üyeliği almıştım lakin şu an Postegro uygulaması çökmüş durumda. Ben paramın iadesini istiyorum. O kadar para verdim hiçbir işe yaramıyor.”

“Dünden beri diğer sayfaya yönlendirip yanılgı veriyor. Dönüş yapacak kimse yok. Para ile iki program satın aldım. Madem bu biçimde devam edecek iade edin ödemeleri. Saçma sapan iş. Reklama gelince yapıyorsunuz bir an evvel ya sorun giderilsin ya da param iade edilsin.”

“Kullanmış olduğum Instagram hesabıma Postegro üzerinden giriş yaptım. Bir mühlet sonra bilgim dışında farklı hesapları takip etmeye başlandı. Daima denetim ediyor düzenliyordum en son yaptığım denemedeyse Instagram hesabıma giremedim.”

“Giriş yaptıktan sonra kuşkulu takip edilenler olmuştu. Benim hesabımdan aylardır değişik sayfaları takibe alıyorlardı. En son dayanamayıp çalmışlar. Üreticisi derhal tutuklanmalı.”

Hesabımızı bot olarak kullanamazsınız

“Postegro isimli uygulama 10 Nisan 2021 tarihinde birçok insanın Instagram hesabını ele geçirdi. Ne yaparsam yapayım hesaba giriş yapamıyorum. E-posta ve numaram da değiştirilmiş… Bu olayı yaşayan onlarca insan var. Bunu yapmaya hakkınız yok hesaplarımızı geri verin! Hesabımızı bot olarak kullanamazsınız…”

“Postegro hesabımı aldı. Allah’tan fake idi fakat eski sevgilime bakıyordum. Hesabımı nasıl geri alacağım? E-posta değişmiş numara bağlı değildi. Bilen biri bana yardım edebilir mi?”

Bu uygulama bizim özelimize giriyor

“Hesabımın öbürleri tarafından görüntülenmesini istemiyorum. Bâtın olan hesabımı beni rahatsız eden bireyler tarafından Postegro ile rahatlıkla görmesin. Saklılık ihlali var. İnsanların saklılığına hürmet duymalısınız. Bu uygulama bizim özelimize giriyor.”

“Postegro denen uygulamanın derhal kalkmasını istiyorum. Hesabımın bâtın kalmasını istiyorum ve bu benim en doğal hakkım ve herkes bu durumdan şikayetçi. Bu türlü bir şey yapmaya hakkınız yok çabucak derhal düzelmesini bekliyorum.”

Uygulama yüzünden eski sevgilim tehdit ediyor

“Hesabımı bilinmeyen kullanmayı tercih eden bir beşerim. Rastgele birinin adımı aratınca fotoğraflarımı, anılarımı görmesini isteseydim profilimi herkese açık yapardım, sonuçta Instagram uygulaması kullanıcılarına bu türlü bir seçenek sunuyor ve ben hesabımı kapalıda kalmasını tercih ederim. Instagram’ın bu siteye bir deva bulmasını istiyorum bu saçma uygulama yüzünden eski sevgilimden tehditler yiyorum. Saklı bir toplumsal hesabım kalmadı.”

Hesabımın kapalı kalması için 200 TL istendi

“Uygulama kaldırılsın yasal değil! Instagram’ıma kimse erişemesin! Bu türlü saçmalık olamaz! Mail atıyorum size dava açacağım diye. Mailime karşılık olarak ‘200 liralık paketi alıp gizleyebilirsiniz’ diyorlar. Ben kendi hayatımı parayla mı gizleyeceğim saçmalık! Siz kim oluyorsunuz?”

Hesabımı vermezseniz polise şikayet edeceğim

“Hesabım çalındı! Dün gece giriş yapmıştım bu sabah uyandım ki hesabım çalınmış! Kod yollayıp geri almaya çalışıyorum fakat numaramı bile değişmişler! Ne e-posta ne de telefon bırakmışsınız. Hesabımı bana vermezseniz polise şikayet edeceğim.”

Eski sevgilisinin hesabına bakanlardan kimileriyse uygulamanın kapatılmasından şikayetçi

“Ay millet daima şikayet etmiş. Uygulama kapanmış. Ya sevdiğimin hesabına o uygulama sayesinde bakabiliyordum Allah aşkına geri açın… Çok hoş uygulama bence, görmek istediğim birden fazla kişiyi görebiliyordum. Umarım geri açılır, ağlayacağım neredeyse…”

Uygulamanın kapanmasından şikayetçiyim

Uygulama kapanmış, bundan çok şikayetçiyim. Yok neymiş hesap çalıyormuş. Sana kurban olsun bütün hesaplar. Hesaplara bakınca zahmet yok fakat kaybolunca ağlıyorsunuz. Fake hesaplardan girseydiniz biraz başınızı kullanıp.

Şikayetvar’da en fazla merak edilen markaları günlük değişimlerle gösteren ve son 30 günlük ortalamasına göre ziyaret sayısında en fazla artış olan 100 markanın yer aldığı Trend 100 listesine nazaran Postegro, geçtiğimiz hafta kullanıcılar tarafından 200 bin defa görüntülendi. Uygulamanın en çok aratıldığı tarihse 11 Nisan oldu. 2021 Ocak ve Nisan ayları datalarını karşılaştıran Şikayetvar’a nazaran uygulamayla ilgili şikayet artış oranı yüzde 480’lere ulaştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)