Niloya, 23 Nisan’da Yeni Kısımlarıyla İzleyiciyle Buluşuyor

Niloya, 23 Nisan’da Yeni Kısımlarıyla İzleyiciyle Buluşuyor

Eğitici, öğretici ve eğlendirici içerikleriyle çocukların en yakın dostu olan Türkiye’nin birinci yerli çizgi sinema karakteri Niloya’nın yeni ...

Eğitici, öğretici ve eğlendirici içerikleriyle çocukların en yakın dostu olan Türkiye’nin birinci yerli çizgi sinema karakteri Niloya’nın yeni maceraları için geri sayım başladı. Bir müddettir eski kısımları ile ekranlarda yer alan Niloya ve arkadaşları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ndan itibaren hafta içi her gün saat 09.35’te yeni kısımları ile TRT Çocuk’da izleyiciyle buluşacak.

Sevinçli oyunları ve müzikleri ile miniklere eğlenceli bir o kadar da eğitici ve öğretici anlar yaşatan küresel çaptaki lisanslama şirketi Sentries Lisans’a bağlı Niloya’nın, yeni maceraları için geri sayım başladı. Minik dostlarına adeta bir bayram armağanı armağan eden Niloya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ndan itibaren hafta içi her gün yeni kısımlarıyla saat 09.35’te TRT Çocuk ekranlarında olacak. Ailelerin ve çocukların uzun müddettir merakla beklediği bu haber ile birlikte hasret de sona erecek.

22 kısımdan oluşacak yeni serinin birinci kısmın konusu şöyle…

Hoş bir kış gününde dışarıda kartopu oynayan çocuklar babaannenin seslenmesi ile oyuna orta verirler. Onları bir sürpriz beklemektedir! Kışın en hoş yiyeceklerinden olan kestaneler sobada pişmek üzeredir. Kestaneleri birinci evvel yemek için tatlı bir rekabet başlar. Niloya’nın aklına bir yarış fikri gelir. Bakalım yarış sonucunda kestaneleri birinci evvel kim yiyecek?

Niloya Hakkında

Türkiye’nin topraklarından esinlenerek oluşturulmuş bir karakter olan Niloya ve arkadaşları bir köyde yaşıyor. Sevinçli ve yeterli kalpli karakteriyle hayatındaki olayları her vakit keyifli bir biçimde çözen Niloya, izleyenlere her kısmında yeni şeyler öğretiyor. Eğlenceli müzikleri, eğitici bilgileri, sevinçli içerikleri olan çizgi sinema, çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlarken hem öğretiyor hem de hayal dünyalarının gelişmesine takviye oluyor.

Niloya her kısmında bir sorunun yanıtını buluyor ve gizemi çözüyor. Bazen ise arkadaşlarının sorularına karşılık bulabilmek için yardımcı oluyor ve macera dolu öykülerini ekrana taşıyor. Her gün yeni bir macerayla hayatı öğrenen Niloya, paten yapmayı, top oynamayı, ağaca çıkmayı, tabiatı, arkadaşlarını ve tabi ki Tospik’i çok seviyor. Niloya’ nın hayatı sevinç ve memnunluk dolu dünyası; durmadan çalışıp bal yapan arılarıyla, birbirinden heyecanlı maceraları içinde taşıyan koca ırmağıyla, bu hoş ırmağın renkli balıkları ve şırıl şırıl akan şelalesiyle çocuklara kocaman bir dünya sunuyor. Öğretici oyunları, yeni maceraları, akıllı soruları ile çocuk gelişimine katkıda bulunan Niloya’ nın senaryosu ise uzman pedagoglar eşliğinde hazırlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)