Konutta Doğal Boya İmali ve Kodlanan Vücutlar atölyeleri

Konutta Doğal Boya İmali ve Kodlanan Vücutlar atölyeleri

Hannah Elisabeth Jones kimdir? Doktora çalışma ve araştırmalarını sürdüren Hannah Elisabeth Jones, uzmanlık alanı biyo-esaslı gereçler ve doğal ...

Hannah Elisabeth Jones kimdir?

Doktora çalışma ve araştırmalarını sürdüren Hannah Elisabeth Jones, uzmanlık alanı biyo-esaslı gereçler ve doğal boyalar olan bir dizayncı ve maker. Dokumacılığa yenilikçi bir yaklaşım getiren Hannah, doğal gereçleri ekolojiye hassas bir etik anlayışı ve güçlü bir görsel estetik ile birleştiriyor. Çalışma süreçlerinde sanat ve bilim kolları ile alakalar kuran Hannah, Burberry Tasarım Bursu alarak Royal College of Arka Dokuma programındaki yüksek lisans eğitimini 2020’de tamamladı.

Kodlanan Vücutlar

29 Nisan 2021, Perşembe 10.00 – 15.00

Giulia Tomasello tarafından yürütülen “Kodlanan Bedenler” isimli atölye dizisinde iştirakçiler, Arduino ile kodlamanın temelleri, yumuşak giysiler ve biyolojik dokumalara dair pek çok şey öğreniyor ve deneyimliyor. İştirakçiler giyilebilir teknolojiler dünyası ile tanışarak, elektroniğin temelleri ve Arduino ile kodlamanın yanı sıra elektronik sensör üretme ve programlama, konsept geliştirme ve fizikî yumuşak obje prototipleri hazırlama hususlarında bilgi ve maharetler edinme imkânı buluyor.

Giulia Tomasello kimdir?

Bayan sıhhati konusuna odaklanan ve biyoteknolojiyi etkileşimli giysiler ile birleştirerek alana yenilikler getiren etkileşim dizayncısı Giulia Tomasello; Alma, Future Flora ve Rethinking the Bra projeleriyle EU Horizon 2020 tarafından Re-FREAM, STARTS Prize ve WORTH Partnership mükafatlarına layık görüldü ve son periyotta disiplinlerarası çalışmalarıyla dikkat çekerek Japonya’da verilen World OMOSIROI Ödülü’nün de sahibi oldu.

Bayan sıhhatine dair bilgilerin gelişip derinleşmesine katkıda bulunarak tıp ile toplumsal bilimler kesişiminde yenilikçi araçlar geliştiren Giulia, yumuşak giysilerin temellerini ve biyolojik dokumaları tanıtmak üzere tasarladığı eğitim platformu Kodlanan Vücutlar bünyesindeki etkinliklerinin yanı sıra, Konuk Öğretim Üyesi olarak misyon yaptığı Royal College of Arts, Londra ve Politecnico, Milano’da yumuşak teknolojiler üzerine çalışmalar sürdürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)