Geleceği Öngören Teknolojiyle Türkiye’deki Endüstriciler Bir Adım Önde

Geleceği Öngören Teknolojiyle Türkiye’deki Endüstriciler Bir Adım Önde

Türkiye’de endüstride dijitalleşme alanındaki birinci Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştiren teknoloji şirketi Doruk’un akıllı ve dijital üretim ...

Türkiye’de endüstride dijitalleşme alanındaki birinci Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştiren teknoloji şirketi Doruk’un akıllı ve dijital üretim idaresi sistemi ProManage, sahip olduğu ek modüllerle üretimden azamî randıman sağlanmasına imkân tanıyor. Yapay Zekâ ve Artırılmış Gerçeklik teknolojileriyle tam entegre olan dünyadaki tek üretim idare sistemi ProManage’ın üretim datalarını toplama modülü ProData, üretim süreçlerinde geleceği öngörmeyi mümkün kılarak kalite ve rekabet düzeyini üst düzeylere taşıyor. ProManage ile entegre çalışan ProData modülü sayesinde eser, buyruk, operatör, hammadde, yarı mamul ve vakit bilgilerine ek olarak üretim sürecindeki ve ortamdaki şartlara ait bilgiler de toplanıp değerlendirilebiliyor.

Yeni sanayi evresinin akıllı ve dijital fabrikalarını inşa eden Doruk’un Türkiye orijinli memleketler arası üretim idare sistemi ProManage, üretim bilgilerini toplama modülü ProData ile sanayicilerin üretim süreçlerini prediktif yani kestirimci hale getiriyor. Üretimde kalitenin en âlâ olduğu ortam şartlarının ve makine kıymetlerinin tespitiyle azamî randımana imkân tanıyan ProManage ProData, üretim maliyetlerini düşürüp kalite bedellerini artırıyor. ProData, teknolojik gelişmeleri takip eden firmaların çok daha çıkarlı olduğu günümüz şartlarında sağladığı rekabet avantajıyla da dikkat çekiyor.

Geleceği öngören yeni jenerasyon teknoloji

Üretim çizgilerinde eser, buyruk, operatör, hammadde, yarı mamul, vakit, proses şartları ve ortama ait bilgileri toplayan ve bu dataları kıymetlendiren ProData modülü sayesinde endüstriciler çarçabuk işletmelerinin geleceğini öngörebiliyor. Fabrikalarda üretime ait tüm operasyonların dijital araçlarla idaresini sağlayan ProManage ile büsbütün entegre çalışan ProData modülü, kestirimci kalite, bakım ve planlama için gerekli altyapıyı sağlıyor.

Üretime ilişkin tüm sorulara karşılık veriliyor

İşletmelerin sıcaklık, basınç, nem, periyot suratı, tork press basıncı üzere bir kadro üretim proses kıymetlerini, parametrelerini ve set kıymetlerini sensörler aracılığıyla makinalardan toplayan ProData modülü bu kıymetleri bilgi tabanına kaydediyor. Böylece, “Hangi eser hangi makineden geçerken ne kadar güç sarf etti, ne süratte döndü, basınç ve sıcaklık ne kadar oldu, kalite oranı ne oldu?” üzere pek çok kritik soruya cevap veriliyor.

Yapay Zekâ ve Artırılmış Gerçeklik teknolojileri ile tam entegre olan dünyadaki tek üretim idare sistemi ProManage’ın ProData modülü, yapay zekâ ve makine öğrenmesi uygulamalarını hayata geçiren dataları de sağlıyor. Bu sayede hangi istasyonun ne süratte çalışırsa kalite oranının yüksek ya da düşük olduğu, mevsim şartlarının kalite, üretim ve arıza sonuçlarına nasıl tesir ettiği üzere bilgilere ulaşmayı da mümkün kılıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)