Eskişehir, yerli ve ulusal üretimdeki gücünü bu fuarda ortaya koyacak

Eskişehir, yerli ve ulusal üretimdeki gücünü bu fuarda ortaya koyacak

Eskişehir’in bilhassa havacılık ve makine imalat sanayindeki gücünü ortaya koyacak olan Eskişehir Sanayi Fuarı, 9-12 Haziran 2021 tarihleri ...

Eskişehir’in bilhassa havacılık ve makine imalat sanayindeki gücünü ortaya koyacak olan Eskişehir Sanayi Fuarı, 9-12 Haziran 2021 tarihleri ortasında Eskişehir Ticaret Odası-Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuarda; Eskişehir, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Sakarya, Kocaeli ve yakın coğrafyadaki sanayi kentlerinden 100’ü aşkın firma ve firma temsilciliğinin en yeni teknoloji eserleri sergilenecek. Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, ihracata dayalı endüstrileşme modelini benimseyen Eskişehir’in birinci defa üretimdeki gücünü ortaya koyacak bir fuarı gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Fuar için kamu ve özel dal el ele verdi

Havacılık ve makine imalat endüstrinin üretim üslerinden olan Eskişehir, yesyeni bir fuara kavuşuyor. Eskişehir’in birinci “Ar-Ge, Sanayi ve Teknoloji Fuarı” olan Eskişehir Sanayi Fuarı, 9-12 Haziran 2021 tarihleri ortasında Eskişehir Ticaret Odası-Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tüyap Tüm Fuarcılık İmal A.Ş. tarafından Eskişehir Ticaret Odası iş birliğiyle düzenlenecek fuara, Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de katkı veriyor. T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB’in takviyeleri ile hazırlanan fuar, Eskişehir Ticaret Odası-Tüyap Fuar Merkezi’ndeki iki farklı salonda toplam 12 bin metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirilecek. Fuarda; Eskişehir, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Sakarya, Kocaeli üzere sanayi kentlerinden 100’ü aşkın firma ve firma temsilciliğinin en yeni teknoloji eserleri sergilenecek.

Yerli ve ulusal üretim bayrağı dalgalanacak

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, ihracata dayalı endüstrileşme modelini benimseyen Eskişehir’de bu türlü bir fuar gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Eskişehir’de yerli ve ulusal üretim bayrağının gururla fuarda dalgalanacağını belirten Ersözlü, “Havacılık ve imalat sanayi fuarımızın iki ana kesimi olacak. Birinci salonda havacılık sanayi eserleri sergilenirken, öteki salonda imalat endüstrisindeki kıymetli firmalar yer alıyor. Eskişehir tıpkı vakitte havacılık ve savunma sanayi alanında faaliyet gösteren firmaların merkezi. 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü, TEİ, TÜRASAŞ, İŞBİR Elektrik ve ALP Havacılık başta olmak üzere savunma endüstrinde faaliyet gösteren firmalar fuarımıza katılıyor” dedi.

Ağır ikili iş görüşmeleri olacak

Eskişehir Sanayi Fuarı’na, İstanbul, Ankara, Bursa, Konya, İzmir, Sakarya, Kocaeli, Manisa, Afyon, Kütahya, Bilecik, Uşak, Antalya, Samsun, Hatay, Balıkesir üzere kentlerden ağır ziyaretçi iştiraki bekleniyor. Kelam konusu vilayetlerin ticaret ve sanayi odalarının, organize sanayi bölgelerinin ve teknoparkların üyeleriyle heyet tertibi düzenleyeceği ve bu heyetlerin fuarda özel oluşturulan alanlarda, iştirakçi firmalarla dört gün boyunca ikili iş görüşmesinde bulunacağı belirtiliyor. Memleketler arası alım heyeti tertibi kapsamında yurt dışında 37 ülkeden 7 bin 542 potansiyel ziyaretçiye fuar daveti gönderildi. Fuara katılmak isteyen yerli ve yabancı ziyaretçiler MyTüyap taşınabilir uygulaması üzerinden online davetiyelerini alarak fuarı gezebilecekler.

Yurt dışı ziyaretçilere online görüşme imkanı

Eskişehir Sanayi Fuarı’nın yurt dışı ziyaretçi ayağında ise hibrit fuar modeli uygulanacak. Yabancı ziyaretçiler, Business Connect Platformu’nu kullanarak yapılan eşleştirmeler sonunda, istedikleri iştirakçileri platform üzerinden de ziyaret edip, online görüşme yapabilecekler. Makine, havacılık ve otomotiv kesimlerindeki ana firmalar ile Ar-Ge firmaları, alt yükleniciler, tedarikçiler, yan sanayi firmaları, işletme teknolojileri, robot teknolojileri ve yurt dışından gelen alım heyetleri birebir tertipte bir ortaya gelecek. Fuarda, Türk markalı ana firmalar ile yan sanayi ve teknoloji üreten tedarikçilerin ikili iş görüşmelerinde (B2B) bulunabileceği bir platform da oluşturulacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)