Dünya Doktorları’ndan Suriye’ye 7 TIR ilaç ve tıbbı materyal

Dünya Doktorları’ndan Suriye’ye 7 TIR ilaç ve tıbbı materyal

Dünya Hekimleri Derneği (DDD), Suriye'deki insani kriz ve çatışmalardan etkilenen insanlara 7 TIR ilaç ve tıbbi malzemeyi sevk etti. Avrupa ...

Dünya Hekimleri Derneği (DDD), Suriye’deki insani kriz ve çatışmalardan etkilenen insanlara 7 TIR ilaç ve tıbbi malzemeyi sevk etti. Avrupa Birliği’nin finansmanıyla yapılan yardım, savaş nedeniyle yerlerinden edilen insanların tedavilerinde kullanılacak.

DDD, 10 yılı aşkın müddettir büyük bir insanlık dramının yaşandığı Suriye’de yaraların sarılmasına takviye oluyor. DDD’nin bölgede yaptığı sağlık hizmetleri sayesinde, Suriyeliler, milletlerarası bağışlar ve resmi ulusal takviyeler ile kendi topraklarında sağlık hizmeti alabiliyor ve bu sayede başta hudut vilayetleri olmak üzere Türkiye’deki hastanelerin yoğunluklarının azalmasına katkı sağlanıyor.

7 TIR ilaç ve tıbbi gereç sevk edildi

Bu kapsamda Afrin ve İdlib’teki 12 DDD kliniğinde Suriyeli yerinden edilmiş hastalar için kullanılmak üzere Avrupa Birliği finansmanıyla temin edilen 22 milyon lira kıymetinde 7 TIR ilaç ve tıbbi gereç Zeytindalı Hudut Kapısı’ndan Suriye’ye gönderildi. Gönderilen ilaçlar, sıkıntı koşullar altında hayatlarını sürdürmeye çalışan insanların tedavilerinde kullanılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)