CHP’li Lider Akıllı’dan Nutuk skandalına reaksiyon

CHP’li Lider Akıllı’dan Nutuk skandalına reaksiyon

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Vilayet Lideri Ali Hikmet Akıllı, Mersin'in Çamlıyayla İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal'ın, Türkiye ...

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Vilayet Lideri Ali Hikmet Akıllı, Mersin’in Çamlıyayla İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ isimli yapıtının öğrencilere dağıtılmasını ‘uygun’ bulmamasına sert sözlerle reaksiyon gösterdi.

Atatürk’ün kendi kaleminden çıkan Nutuk’un ulusal tarihimizi birinci elden anlatan çok değerli bir eser olduğunu anımsatan Lider Akıllı, ” Eğitimin başındaki bir zatın Atatürk’ün yapıtının okullarda dağıtılmasını ‘uygun’ bulmaması kabul edilemez. Bu milletimize ihanettir. Atatürk’ü, O’nun ihtilal ve unsurlarını anlamamış bu zat derhal misyondan alınmalıdır.

Büyük Başkan bugünleri görmüş ve şu sözlerle anlatmıştır; ‘Bir vakitler gelir, beni unutmak yahut unutturmak isteyen uğraşlar belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Ancak ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır yine gelir, verimli sonuçları kalpleri doldurur. Dahili ve harici bedhahların Atatürk sevgisini milletimizin gönlünden silmeye gücü yetmeyecektir. Nutuk yalnızca bir kitap değil, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın şahsen önderi tarafından Türk Milleti’ne aktarılması ve istiklal ve istikbalimizin hasımlarına karşı vereceğimiz çabamızın rehberidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün prensip ve ihtilallerinin her şartta yol göstericimiz olacağını ve bu rehber eşliğinde geleceğe yürüyeceğimizi bir defa daha tabir ediyor ne Nutuk’a yapılan saygısızlık başta olmak üzere ulusal kıymetlerimize yapılan tüm akınları kınıyorum.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)