Boomerang TV Türkiye’de geniş çaplı bir araştırmaya imza attı: Çocuklar için anneleri çok “havalı”

Boomerang TV Türkiye’de geniş çaplı bir araştırmaya imza attı: Çocuklar için anneleri çok “havalı”

Kahkaha dolu çizgi sinemaların adresi Boomerang 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Türkiye’de 4-7 yaş kümesindeki 250 çocuk ve ebeveyniyle ...

Kahkaha dolu çizgi sinemaların adresi Boomerang 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Türkiye’de 4-7 yaş kümesindeki 250 çocuk ve ebeveyniyle yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Tıpkı vakitte Türkiye’deki 5’inci yaşını da 23 Nisan’da kutlayan Boomerang TV araştırma ile çocukların son devirde sıkça kullandığı “havalı” sözünün manasını onların gözünden irdeledi. Araştırmaya katılan çocuklar havalı buldukları içerikleri, spor kısımlarını, hayvanları ve oyuncakları sıraladı. Çocuklara “Annen mi yoksa baban mı daha havalı?” sorusu sorulduğunda ise yüzde 83’ü annem, yüzde 75’i babam daha havalı karşılığını verdi.

Aile uzunluğu kahkahanın adresi Boomerang TV, 4-7 yaş kümesindeki 250 çocuk ve ebeveyninin katıldığı bir araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Çocuklar ortasında son devirde sıkça kullanılan “Havalı” tabirinin çocuklar ortasındaki manasının sorgulandığı araştırmada; en havalı ebeveyn, en havalı evcil hayvan, en havalı çizgi sinema üzere farklı kategorilerde çocukların görüşlerine danışıldı.

Boomerang TV’nin araştırmasında öne çıkan sonuçlar şöyle:

  • Araştırmaya katılan her 10 çocuktan 9’u (yüzde 89) havalı sözünü tanınan, eğlenceli, akıllı olarak tanımladı.
  • Araştırmaya katılan her 4 çocuktan 3’ü (yüzde 75) havalı olmanın düzgün bir şey olduğunu belirtti.
  • Çocukların yüzde 75’i babasının, yüzde 83’ü de annesinin ‘havalı’ olduğunu söyledi.
  • Çocukların en havalı bulduğu evcil hayvan kedi oldu, ikinci sırada ise köpek yer aldı.
  • Havalı olmak istiyor musun sorusuna evet cevabını veren çocukların oranı yüzde 86’yı buldu. Bu oran kız çocuklarda yüzde 85 olurken, erkek çocukların oranı yüzde 87 oldu.
  • Araştırmada yer alan çocuklara Boomerang ekranlarının en havalı çizgi sineması sorulduğunda birinciliği ‘Kral Şakir’i aldı. Kral Şakir’i Sempatik Kahramanlar, Tom ve Jerry, Maşa ve Koca Ayı ile Scooby Doo izledi.
  • Çocuklar ‘en havalı taşınabilir uygulama hangisi?’ sorusuna ise Youtube karşılığını verdi.
  • ‘En havalı spor’ ise çocuklara nazaran futbol olurken ikinci sırada yüzme, üçüncü sırada ise basketbol geldi.
  • Derslerde ise matematik açık orta birinci oldu. En havalı ders olarak belirtilen matematiği fotoğraf dersi takip etti.
  • Oyuncaklar ortasında en havalı bulunan Barbie olurken ikinci sırada otomobiller, üçüncü sırada ise Lego yer aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)